Danmarks dejligste kassedame 2019 Danmarks dejligste kassedame 2019

Hjemmets opskrifter på Alt.dk

Nem aftensmad

Nemt & lækkert: Pæreflæsk

Af Sandra Leigh Draznin, 11. september 2019

Millionbøf med karry og æble

Af Katrine Klinken, 18. august 2019

Thailandsk millionbøf

Af Sandra Leigh Draznin, 15. august 2019

Krydderurte-kyllingenuggets med rygeostdip

Af Sandra Leigh Draznin, 25. maj 2019

Strikkeopskrifter

DM i grydelapper: Hvem laver Danmarks fineste grydelap?

Af Redaktionen, 28. maj 2019

Fin strikket pilotjakke med flyverhjelm

Af Edith Kristine Nielsen, 30. april 2019

Hjemmestrikket karklud med reliefmønster

Af , 9. april 2019

Strik selv: Barnesweater med panda

Af Lone Flindt, 26. december 2018

Hækleopskrifter

DM i grydelapper: Hvem laver Danmarks fineste grydelap?

Af Redaktionen, 28. maj 2019

Hækl selv: Skøn giraf

Af Hjertegarn, 17. september 2018

Tillykke til de 10 vindere: Her er Danmarks fineste grydelapper

Af Redaktionen, 21. august 2018

Hækl selv: Sød hæklet teddybjørn

Af Sabrina Dürr for Hjertegarn, 13. august 2018

Strikkeopskrifter til baby

Fin strikket pilotjakke med flyverhjelm

Af Edith Kristine Nielsen, 30. april 2019

Strik selv: Barnesweater med panda

Af Lone Flindt, 26. december 2018

Strikkeopskrifter: Cardigan og tæppe til baby

Af Sanne Fjalland og Betina Jønsen Amager Strik Design, 27. august 2018

Babystrik: Sød kjole med hulmønster

Af Dale Garn, 8. juni 2015

Kage

Brombær-eclairs

Af Sandra Leigh Draznin, 16. september 2019

Lagkage med kanelbagte blommer og creme

Af Sandra Leigh Draznin, 9. september 2019

Valnøddekage med pærer

Af Sandra Leigh Draznin, 2. september 2019

Blåbærsnurrer

Af Sandra Leigh Draznin, 26. august 2019

Pandekager

Sense opskrift morgenmad: Bananvafler med vaniljeskyr, hindbær og chokolade

Af Suzy Wengel, 9. august 2019

Bradepandekage med rabarber

Af Sandra Leigh Draznin, 2. april 2019

Rådhuspandekager

Af Katrine Klinken, 28. januar 2019

Madpandekager med kødsovs

Af Katrine Klinken, 16. februar 2018

Find flere af Hjemmets opskrifter på alt.dk

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Marianne Gram

Ansvarshavende chefredaktør

marianne.gram@hjemmet.dk

Kathe Japp

Artikel- og brevkasseredaktør

japp@hjemmet.dk

Eva Serner

Fiktionsredaktør

serner@hjemmet.dk

Kimmie Prütz Petersen

Madredaktør

kimmie@hjemmet.dk

Görel Topp

Layoutchef

gorel.topp@egmont.com

Charlotte Raun

Marketingchef

charlotte.raun@egmont.com

Jeanette Vestergaard

Sundhedsredaktør

jeanette@hjemmet.dk

Kundeservice


Hjemmets forkontor

Læserkontakt og spørgsmål

Tlf.: 39 45 76 00 (Man.-fre. 9.00-12.00)

red@hjemmet.dk

 

 

Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45

kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk


Om Hjemmet

Hjemmet er Danmarks hyggeligste ugeblad med masser af underholdning for hele familien. Hver uge får du glade og hyggelige artikler, spændende romaner og noveller, et væld af lækre madopskrifter og populære brevkasser med svar fra Hjemmets dygtige fagfolk. Du kan også glæde dig til Danmarks bedste tv-blad og 24 sider kryds- og tværsopgaver.