Hjemmets opskrifter på Alt.dk

Nem aftensmad

Ryd op i køkkenskabene: Her er 5 lækre retter med dåsemad

Af Christine Bille, 31. januar 2021

Strikkeopskrifter

Strik en nissehue til din bag in box

Af DROPS Design, 13. december 2020

Hækleopskrifter

Hækl selv: Farlig Stegosaurus

Af Svarta Fåret, 17. februar 2021

Hækl din egen campingvogn

Af Sofia Lenjesson, 15. februar 2021

Kage

Frisk citronkage med lækker mascarponecreme

Af Katrine Klinken, 8. marts 2021

Spansk cheesecake med citron

Af Sandra Leigh Draznin, 8. marts 2021

Marengslagkage med påskeæg

Af Katrine Klinken, 5. marts 2021

Den bedste banankage med chokolade

Af Sandra Leigh Draznin, 22. februar 2021

Pandekager

Se her: Sådan laver du selv rådhuspandekager

Af Katrine Klinken, 1. februar 2021

Find flere af Hjemmets opskrifter på alt.dk

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Marianne Gram

Ansvarshavende chefredaktør

marianne.gram@hjemmet.dk

Kathe Japp

Artikel- og brevkasseredaktør

japp@hjemmet.dk

Eva Serner

Fiktionsredaktør

serner@hjemmet.dk

Kimmie Prütz Petersen

Madredaktør

kimmie@hjemmet.dk

Görel Topp

Layoutchef

gorel.topp@egmont.com

Charlotte Raun

Marketingchef

charlotte.raun@egmont.com

Jeanette Vestergaard

Sundhedsredaktør

jeanette@hjemmet.dk

Kundeservice


Hjemmets forkontor

Læserkontakt og spørgsmål

Tlf.: 39 45 76 00 (Man.-fre. 9.00-12.00)

red@hjemmet.dk

 

 

Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45

kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk

annonce.egmontpublishing.dk

annonce.egmontpublishing.dk/contact


Om Hjemmet

Hjemmet er Danmarks hyggeligste ugeblad med masser af underholdning for hele familien. Hver uge får du glade og hyggelige artikler, spændende romaner og noveller, et væld af lækre madopskrifter og populære brevkasser med svar fra Hjemmets dygtige fagfolk. Du kan også glæde dig til Danmarks bedste tv-blad og 24 sider kryds- og tværsopgaver.