Hjemmets opskrifter på Alt.dk

Nem aftensmad

Nem kylling med kokosmælk og rød karry

Af , 3. september 2020

One pot pasta med kødsovs

Af Sandra Leigh Draznin, 3. september 2020

Ryd op i køkkenskabene: Her er 5 lækre retter med dåsemad

Af Christine Bille, 19. marts 2020

Nem gulerodssuppe med ingefær

Af Sandra Leigh Draznin, 19. marts 2020

Strikkeopskrifter

DM i grydelapper 2020: Hvem laver Danmarks fineste grydelap?

Af Redaktionen, 6. juli 2020

Strik selv: Barnesweater med panda

Af Lone Flindt, 11. februar 2020

Strikkeopskrifter: Cardigan og tæppe til baby

Af Sanne Fjalland og Betina Jønsen Amager Strik Design, 21. januar 2020

Strik selv: Hundedækken med rib

Af Hanne Bendix, 2. januar 2020

Hækleopskrifter

DM i grydelapper 2020: Hvem laver Danmarks fineste grydelap?

Af Redaktionen, 6. juli 2020

Hækl selv: Skøn giraf

Af Hjertegarn, 20. marts 2020

Hækl selv: Hæklet luciaoptog

Af Svarta Fåret, 4. december 2019

Hæklet julepynt

Af Hanne Bendix, 25. november 2019

Strikkeopskrifter til baby

Strik selv: Barnesweater med panda

Af Lone Flindt, 11. februar 2020

Strikkeopskrifter: Cardigan og tæppe til baby

Af Sanne Fjalland og Betina Jønsen Amager Strik Design, 21. januar 2020

Fin strikket pilotjakke med flyverhjelm

Af Edith Kristine Nielsen, 30. april 2019

Babystrik: Sød kjole med hulmønster

Af Dale Garn, 8. juni 2015

Kage

Kærnemælkshorn med marcipan

Af Maria P., 24. september 2020

Squashkage med blommer

Af Sandra Leigh Draznin, 21. september 2020

Sådan bager du nøddesnegle

Af Katrine Klinken, 14. september 2020

Hasselnøddekage med syltede hyben

Af Sandra Leigh Draznin, 31. august 2020

Pandekager

Sådan laver du pandekager med hyldebær

Af Sandra Leigh Draznin, 27. september 2019

Sense opskrift morgenmad: Bananvafler med vaniljeskyr, hindbær og chokolade

Af Suzy Wengel, 9. august 2019

Bradepandekage med rabarber

Af Sandra Leigh Draznin, 2. april 2019

Rådhuspandekager

Af Katrine Klinken, 28. januar 2019

Find flere af Hjemmets opskrifter på alt.dk

Læs også om


Følg os på

Nyhedsbrev


Kontakt

Redaktionen


Marianne Gram

Ansvarshavende chefredaktør

marianne.gram@hjemmet.dk

Kathe Japp

Artikel- og brevkasseredaktør

japp@hjemmet.dk

Eva Serner

Fiktionsredaktør

serner@hjemmet.dk

Kimmie Prütz Petersen

Madredaktør

kimmie@hjemmet.dk

Görel Topp

Layoutchef

gorel.topp@egmont.com

Charlotte Raun

Marketingchef

charlotte.raun@egmont.com

Jeanette Vestergaard

Sundhedsredaktør

jeanette@hjemmet.dk

Kundeservice


Hjemmets forkontor

Læserkontakt og spørgsmål

Tlf.: 39 45 76 00 (Man.-fre. 9.00-12.00)

red@hjemmet.dk

 

 

Abonnementsafdelingen

Meddelelser vedr. flytning m.m.

Tlf.: 39 45 75 45

kontakt@mitblad.dk

 

 

Annonceafdelingen

Annoncesalg mv.

annoncesalg@egmontmagasiner.dk

annonce.egmontpublishing.dk

annonce.egmontpublishing.dk/contact


Om Hjemmet

Hjemmet er Danmarks hyggeligste ugeblad med masser af underholdning for hele familien. Hver uge får du glade og hyggelige artikler, spændende romaner og noveller, et væld af lækre madopskrifter og populære brevkasser med svar fra Hjemmets dygtige fagfolk. Du kan også glæde dig til Danmarks bedste tv-blad og 24 sider kryds- og tværsopgaver.